MLG1005S27NJTD25
Mfr.Part #:
MLG1005S27NJTD25
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors 0402(1005 Metric) SMD/SMT 27 nH 5 % 300 mA 800 mΩ
ParameterValue
Tolerance5 %
Height - Seated (Max)0.56 mm
Length990.6 µm
Width508 µm
TerminationSMD/SMT
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Case Code (Imperial)0402
Case Code (Metric)1005
Height500 µm
PackagingReel
RoHSCompliant
RatingsAEC-Q200
Self Resonant Frequency1.6 GHz
TypeMultilayer
Q Factor8
Current Rating300 mA
DC Resistance (DCR)800 mΩ
Test Frequency100 MHz
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
ShieldingUnshielded
Inductance27 nH
Core MaterialCeramic, Non-Magnetic
Max DC Current300 mA